[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Yarwa
    Elegance
    • 2010
    • 915
    • BMW

    t_omko, to chyba nie była kwestia złej partii materiału tylko złego doboru rodzaju sprężyn do danego auta. Z tego co zauwazyłem, ma znaczenie LPG, krata - bo większe obciążenie. Nie wiem co jeszcze. Tak mi po głowie chodzi że może jeszcze być myk z kołem zapasowym. wydaje mi się, że te podstawowe sprężyny, które chyba wszystkim dali (1x zolta + 2xbiala) sa do auta bez kraty, bez gazu a poza tym z zestawem naprawczym zamiast kola zapasowego. Wydaje mi się, że nawet to koło zapasowe stanowi już jakieś docuiazenie, ktore dla tych "najslabszych sprężyn" stanowi problem.
    Generalnie to nawet jak się popatrzymy na zestawienie możlwiych sprężyn to coś jest nie tak. Jest 9 rodzajów sprężyn w zależności od obciążenia. A tu wiekszosc forumowiczow, ktorzy maja problem dostali 2 wersję patrząc od dołu, nie wazne czy ktos ma krate, lpg czy co jeszcze. No to gdzie tych pozostalych osiem wersji sprezyn idzie: sa jakies octy - tiry?

    Komentarz

    • PPrzemek
      Drive
      • 2012
      • 87

      Moim zdaniem, moze to byc wada materialowa sprezyn.
      Butla na gaz waży około 30 kg. Pelnowymiarowe kolo zapasowe wazy ok. 12-15 kg, dodajac do tego lewarek, klucz do kol - mamy roznice ok 10kg. Ciezko mi w to uwierzyc, ze w samochodzie, ktory wazy 1200kg, 10 dodatkowych kilogramow powoduje takie siadanie tylu...
      Pozdrawiam
      Przemek

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez PPrzemek
        po pomiarach - sprezyny zostaly wymienione od reki
        A w którym to ASO tak od ręki Ci wymienili sprężyny,chyba nie w Emidzie?

        Zamieszczone przez t_omko
        warto wymieniać na identyczne?
        Moim zdaniem NIE Warto. Jak masz coś płacić to wymieniaj na twardsze, minimum na te;
        1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa - PR-1JA+0YG
        1K0 511 115 BH - 1x biała, 2x pomarańczowa - PR-1JA+0YH
        Ja bym tak zrobił.

        Zamieszczone przez Yarwa
        Z tego co zauwazyłem, ma znaczenie LPG, krata - bo większe obciążenie. Nie wiem co jeszcze.
        No i fabryczny Hak, ja mam 3xbiała 1xżółta, a takiego oznaczenia sprężyn nie ma w tym zestawieniu co podałeś. A pan z ASO twierdzi że program pokazuję właśnie takie sprężyny do mojego auta, oczywiście nie wieżę mu ani za grosz.
        Zamieszczone przez PPrzemek
        Moim zdaniem, moze to byc wada materialowa sprezyn
        Moim zdaniem też. Jak się tak obserwuje na drodze OII FL, to tylko dupa nie siedzi w 4x4 i RSach.
        Ale Yarwa też ma rację, na 9 możliwości montują do FL drugie od dołu, to do której Octavii montują te nr.9 1K0 511 115 BM - 1x biała, 3x zielona - PR-1JA+0YM :?:

        [ Dodano: Czw 24 Maj, 12 14:34 ]
        Zamieszczone przez Maicroft
        286pln jakby ktos chcial kupic z ulicy.
        Rozumiem że to nowe są? Bez znaczenia jakie kropki, taka sama cena?

        Komentarz

        • mau74
          Drive
          • 2011
          • 56

          W moim przypadku za pierwszym razem wymienili właśnie na takie same sprężyny jakie były i nic to nie dało, dopiero po dołożeniu dodatkowych sprężyn wszystko jest ok, więc wymiana na takie same sprężyny to pomyłka, nic nie da.

          Komentarz

          • marcin1978
            Drive
            • 2012
            • 49

            Co pisaliście do SAP argumentując wymianę? Ja po wizycie u śliwki w sosnowcu dostałem odmowę i że to moja wina ze w ogóle kupiłem samochód z gazem. Chcę dobrze uargumentować emalia żeby nie było odmowy .Po pomiarach wyszło im 370

            Komentarz

            • Yarwa
              Elegance
              • 2010
              • 915
              • BMW

              Zamieszczone przez mau74
              W moim przypadku za pierwszym razem wymienili właśnie na takie same sprężyny jakie były i nic to nie dało, dopiero po dołożeniu dodatkowych sprężyn wszystko jest ok, więc wymiana na takie same sprężyny to pomyłka, nic nie da.
              otoz to, wymiana sprezyny na taka sama nic nie daje i to jest potwierdzeniem tego, że nie jest to zadna wada materialowa tylko zle dobrane sprezyny w fabryce. Mi tez wymienili na te same, stosowny wymiar sie nie zmienil. Juz jestem po wymianie na o oczko wyzsze, z oznaczeniem BF i jest git.
              1,4TSI, kombi, elegance, DSG, z kratą VATowca i pełnowymiarowym kołem zapasowym (bez haku i LPG) - wymiar 392mm, przy sprężynach 1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF.

              Komentarz

              • Maicroft
                Moderator
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2004
                • 25757
                • Audi

                Zamieszczone przez Yarwa
                Juz jestem po wymianie na o oczko wyzsze, z oznaczeniem BF i jest git
                We własnym zakresie zmieniales ??
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                • Yarwa
                  Elegance
                  • 2010
                  • 915
                  • BMW

                  nie no co ty, w ramach gwarancji

                  Komentarz

                  • PPrzemek
                    Drive
                    • 2012
                    • 87

                    leonn, Emida - za pierwszym razem mnie olali lacznie z haslem: Prosze jechac tam, gdzie Pan samochod kupil...
                    To napisalem pismo do SAP, zostawiajac u nich w sekretariacie z opisem sytuacji i na drugi dzien mialem telefon, ze mam sie zglosic na pomiary.
                    Pozdrawiam
                    Przemek

                    Komentarz

                    • gstawiak
                      Classic
                      • 2012
                      • 27

                      Ja też jestem już po wymianie - nie wiem jaki teraz jest dokładny wymiar w każdym razie jak odbierałem auto to moje stało na parkingu obok fabrycznie nowej Octavii 1.6 MPI bez gazu i bez paliwa (no może są 2 litry bo tyle wlewają w tym ASO) i powiem że moja była porównywalnie wysoko jak ta nówka albo nawet troszkę wyżej, z tym ze u mnie było 1/4 zbiornika beznyny i połowę zbiornika gazu ;-))
                      Dopiero przyjechałem z ASO i nie zdążyłem zobaczyć oznaczeń na sprężynach ale podejrzewam że pewnie identyczne jak wasze.
                      Co do jazdy też są odczuwalne różnice.

                      Komentarz

                      • leonn
                        RS
                        • 2011
                        • 2726
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez marcin1978
                        Ja po wizycie u śliwki w sosnowcu dostałem odmowę i że to moja wina ze w ogóle kupiłem samochód z gazem.
                        A kolega wolfmk na 30 str. wychwala ASO Auto Śliwka w Sosnowcu i kierownika serwisu Pana Grzegorza, no to o co tu chodzi? Jednemu wymieniają a drugiego odsyłają z kwitkiem? Czyli wcale nie tacy do rany przyłóż w tym Sosnowcu. Stwierdzenie POLECAM to ASO jest nie na miejscu.

                        [ Dodano: Czw 24 Maj, 12 19:10 ]
                        Zamieszczone przez PPrzemek
                        leonn, Emida - za pierwszym razem mnie olali lacznie z haslem: Prosze jechac tam, gdzie Pan samochod kupil...
                        A jednak nie tak od ręki. :wink:
                        Czyli potwierdza się, że pracownicy Emidy reprezentują już soba poziom poniżej minimum czegokolwiek.

                        Komentarz

                        • esjot
                          Ambiente
                          S_OCP Member
                          • 2005
                          • 152

                          Zamieszczone przez leonn
                          A kolega wolfmk na 30 str. wychwala ASO Auto Śliwka w Sosnowcu i kierownika serwisu Pana Grzegorza, no to o co tu chodzi? Jednemu wymieniają a drugiego odsyłają z kwitkiem? Czyli wcale nie tacy do rany przyłóż w tym Sosnowcu. Stwierdzenie POLECAM to ASO jest nie na miejscu.
                          Tylko dla informacji ASO Śliwka ma 3 punkty Sosnowiec, Katowice i Zabrze więc proszę o wyważone komentarze bo nie wszystkich można wrzucic do jednego wora.
                          :diabelski_usmiech
                          Superb - 2 Kombi

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez esjot
                            więc proszę o wyważone komentarze bo nie wszystkich można wrzucic do jednego wora.
                            esjot Nie bardzo Cię rozumiem. Masz jakiś interes w dezinformowaniu innych? Jeden kolega naisał tak, a drugi wręcz coś przeciwnego o tym samym ASO. Więc...?

                            Komentarz

                            • marcin1978
                              Drive
                              • 2012
                              • 49

                              Szczerze mówiąc rozmawiając z ta samą osobą co kolega wolfmk dowiedziałem się że butla waży , rurki miedziane i mamy efekt. Miałem też koło zapasowe, które nie jest na wyposażeniu samochodu chociaż kupowane razem z nim. Poczułem się jak bym kupił sobie składaka i mam sobie robić z tym co chcę . Jakby gazu nie mieli w ofercie. Takie mam odczucie :evil:

                              Komentarz

                              • leonn
                                RS
                                • 2011
                                • 2726
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez marcin1978
                                Szczerze mówiąc rozmawiając z ta samą osobą co kolega wolfmk dowiedziałem się że butla waży , rurki miedziane i mamy efekt. Miałem też koło zapasowe, które nie jest na wyposażeniu samochodu chociaż kupowane razem z nim. Poczułem się jak bym kupił sobie składaka i mam sobie robić z tym co chcę . Jakby gazu nie mieli w ofercie. Takie mam odczucie
                                Czyli normalna spiewka. Pisz do SAP.

                                Komentarz

                                • pandzik
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2254
                                  • Seat

                                  Zamieszczone przez PPrzemek
                                  Emida - za pierwszym razem mnie olali lacznie z haslem: Prosze jechac tam, gdzie Pan samochod kupil...
                                  W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Ich szczęście. :P

                                  Komentarz

                                  • PPrzemek
                                    Drive
                                    • 2012
                                    • 87

                                    pandzik, moze zalezy, na ktorego serwisanta trafiles - jak na razie jednego moge polecic - mily czlowiek - pozostala dwojka....
                                    Pozdrawiam
                                    Przemek

                                    Komentarz

                                    • termit886
                                      Rider
                                      • 2012
                                      • 261
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Chłopaki opiszcie jak argumentowaliście w ASO fakt że sprężyny nadaja sie do wymiany.Przyda się aby walczyć z ASO o wymianę. Ja dzisiaj bedę mierzył swoją ale podejżewam że u mnie tez bedzie wymiana bo jak zatankuje LPG do pełna to wygląda jak motorówka. Dzisiaj zrobie pomiary na pustym baku i na zatankowanym baku LPG i zobaczymy jaki bedzie wynik.

                                      Komentarz

                                      • Yarwa
                                        Elegance
                                        • 2010
                                        • 915
                                        • BMW

                                        sprawa jest prosta, zgłaszasz że twoim zdaniem siedzi tył za bardzo. Najczęściej widać to gołym okiem, że jest niżej niż przód a więc cos jest na rzeczy. Ich obowiązkiem jest stwierdzic co jest nie tak. nie musisz im mówić że chodzi o spręzyny. Chociaż możesz wspomnieć, że słyszałeś, że ileś osób ma ten problem i że najprawdoposobniej sa to sprężyny. Jak będą kręćić to powiedz, żeby pokazali ci instrukcję serwisową (wyciąg) w którym sa dopuszczalne wartości pomiarów i poproś żeby pomierzyli przy tobie. Zgłoszenie muszą przyjąć.

                                        Komentarz

                                        • termit886
                                          Rider
                                          • 2012
                                          • 261
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Dzieki Yarwa, ty wymieniałeś w twoim aucie... Jesli tak to jak dokonywałeś pomiarów z prawie pustymi bakami czy pełnymi...??

                                          Komentarz

                                          • Yarwa
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 915
                                            • BMW

                                            na pełnym baku mierzyłem i tak auto dalem do ASO jak zgłasząłem usterkę. ALe jak już kolejny raz dalem zeby wyminili sprezyny to cholera zapomnialem zatankowac i mialem troszke ponad 1/2 baku.
                                            Aczkolwiek nie doszukałem sie nigdzie w dokumentacji opisu czy pomiar ma byc dokonywany z pelnym czy pustym bakiem, z kierowca czy bez itp. Bo że bez bagazy to wiadomo. Na logikę powinien byc pomiar z pełnym bakiem moim zdaniem.
                                            A propos jeszcze geometrii bo była poruszana w tym watku. Z informacji do, których dotarłem wynika, że nie ma takiej wytycznej ze ma byc ustawiana geometria po wymianie sprężyn.

                                            Komentarz

                                            • PPrzemek
                                              Drive
                                              • 2012
                                              • 87

                                              Samochód powinien byc gotowy do jazdy, czyli oba zbiorniki powinny byc pelne.
                                              Pozdrawiam
                                              Przemek

                                              Komentarz

                                              • The_playa
                                                Drive
                                                • 2012
                                                • 45

                                                Za klika tygodni odbieram swojego Toura i mam pytanko do osob ktore odbieraly swoje auta niedawno, czy moze Skoda w końcu poszła po rozum do głowy i do wersji z gazem dorzuca juz twardsze sprężyny.

                                                Komentarz

                                                • pandzik
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2254
                                                  • Seat

                                                  The_playa, Skoda nie produkuje Toura z gazem. Gaz jest dokładany w ASO.

                                                  Komentarz

                                                  • jacekzat1
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 87
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Panowie, nie tylko tour z gazem siada. Widziałem OIIFL z silnikiem 1.6mpi, 2kk przebiegu i jest motorówka. Gazu nie ma.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...